Utrzymanie czystości w domu to nie tylko kwestia estetyki, ale również komfortu i bezpieczeństwa sanitarnego domowników. Regularne sprzątanie pozwala również utrzymać powierzchnie i sprzęty – np. panele drewniane, wyposażenie kuchni i toalet – w dobrym stanie przez długi czas. Aby skutecznie usuwać zanieczyszczenia potrzebna jest chemia gospodarcza.

W naszej ofercie chemii gospodarczej znaleźć można produkty takie jak:

  • płyny do mycia naczyń
  • artykuły do prania ubrań
  • płyny do mycia podłóg – np. z ceramiki, drewna, PCV,
  • płyny do sprzątania kuchni, łazienek, toalet

Wszystkie oferowane produkty spełniają wszystkie wymogi dopuszczające je do użytku domowego.

Czym charakteryzuje się chemia gospodarcza?

Chemia gospodarcza to wszelkiego rodzaju produkty, które są niezbędne do utrzymania czystości w gospodarstwach domowych. Odznaczają się one między innymi:

  • wysoką skutecznością w usuwaniu różnego rodzaju zabrudzeń – np. tłuszczu, osadów z kamienia, zaschniętego błota z podłóg.
  • bezpieczeństwem – odpowiedni skład chemii gospodarczej sprawia, że produkty te są w pełni bezpieczne dla powierzchni na których zostały zastosowane. Dodatkowo spełniają one warunki dopuszczające je do stosowania w gospodarstwie domowym – np. na blatach kuchennych czy umywalkach. Niemniej podczas stosowania ich należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich środków ostrożności i postępować zgodnie z zaleceniami na opakowaniu,
  • łatwością użycia – wiele z produktów z zakresu chemii gospodarczej można używać bezpośrednio na czyszczonej powierzchni, dzięki czemu sprzątanie jest bardzo proste i zajmuje mało czasu.
  • funkcją ochronną – prawidłowo stosowana chemia pozwala pielęgnować powierzchnie i chronić je przez uszkodzeniami oraz późniejszymi zanieczyszczeniami.

Dodatkowo wiele produktów z zakresu chemii gospodarczej wzbogacanych jest o mieszanki zapachowe. Wprowadzony przez nie aromat utrzymuje się przez długi czas, odświeżając atmosferę w pomieszczeniach.

Jak wybrać chemię gospodarczą?

Szeroki wybór produktów z zakresu chemii gospodarczej sprawia, że podjęcie decyzji o kupnie nie jest proste. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę rodzaj występujących w gospodarstwie powierzchni – stosowanie na nich produktu przeznaczonych do mycia innych materiałów może prowadzić do powstawania poważnych uszkodzeń. Ponadto warto zwrócić uwagę na skład produktu oraz zalecenie dotyczące bezpiecznego stosowania go.

Dlaczego warto postawić na dobrej jakości chemię gospodarczą?

Chemia gospodarcza to niezbędny element wyposażenia każdego domu. Warto jednak postawić na produkty dobrej jakości i bezpiecznie – dzięki nim sprzątania stanie się łatwiejsze, bezpieczniejsze i zajmie mniej cennego czasu i pozwoli chroni powierzchnie przez niszczącym wpływem zanieczyszczeń. Stosując skuteczną chemię gospodarczą można również znacznie zmniejszyć koszty utrzymania gospodarstwa oraz poprawić bezpieczeństwo domowników.

Szukasz wysokiej jakości chemii gospodarczej, ale nie wiesz na jakie rozwiązanie się zdecydować? Zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące oferty.

Zapraszamy do pobrania katalogu

Od Stycznia 2020 r firma FeniksChemia Sp. z o.o.

na podstawie umowy o dofinansowanie nr POIR.02.03.02-20-0004/19-00 zawartej z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach poddziałania “2.3.2 Bony na Innowacje dla MŚP Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego” realizuje projekt pt “Opracowanie ekologicznej gamy produktów chemii gospodarczej przy wykorzystaniu innowacyjnej substancji aktywnej o właściwościach przeciwgrzybicznych i przeciwbakteryjnych”

Kwota kosztów kwalifikowanych: 330 000 złotych

Kwota dofinansowania: 276 300 złotych

logo
logo
logo