Środki czyszczące to produkty obecne w każdym domu. I choć wiele osób korzysta z nich wielokrotnie każdego dnia, mało kto poświęca czas na uważne zapoznanie się z ich etykietami. To błąd, który może nieść za sobą poważne konsekwencje. Na co szczególnie zwrócić uwagę czytają ulotki?

Skład produktu czyszczącego

Bardzo istotny jest fakt, aby wiedzieć, co znajduje się w takim produkcie. Starajmy się unikać agresywnych substancji chemicznych, takich jak amoniak czy chlor, które są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia i środowiska naturalnego. Warto przed zakupem upewnić się, czy produkt jest przeznaczony do konkretnego zastosowania, np. mycia powierzchni kuchennych.

Sposób stosowania produktu

Kolejna ważna rzecz to sposób stosowania produktu. Koniecznie przeczytajmy sposób obsługi preparatu na etykiecie. Zwróćmy uwagę na czas działania produktu oraz to, czy musi on zostać spłukany wodą. Ważne jest też, aby używać jedynie ilości produktu, która jest niezbędna do sprzątania danej powierzchni bądź rozcieńczać go w wodzie. Unikajmy przesadnego zużywania środków czystości – wyższe stężenie produktu nie daje gwarancji uzyskania lepszych efektów czyszczenia, natomiast może narażać na szwank zdrowie domowników i prowadzić do uszkodzenia czyszczonych powierzchni.

Niezbędne środki bezpieczeństwa

Ostatnią, ale równie ważną rzeczą jest zapewnienie odpowiednich środków bezpieczeństwa przy stosowaniu środków czyszczących. Wiele produktów może zawierać substancje drażniące lub alergizujące, dlatego tak istotne jest stosowanie między innymi rękawiczek ochronnych. Unikajmy wdychania par czyszczących oraz kontaktu z oczami. Ważne jest też, aby przechowywać produkty czystości w miejscach niedostępnych dla dzieci i zwierząt oraz nie mieszać ze sobą produktów, gdyż mogą one tworzyć bardzo niebezpieczne związki.

logo
logo
logo