Kosmetyki samochodowe to zbiór profesjonalnych produktów służących do pielęgnacji pojazdu. W kategorii tej znajdują się zarówno preparaty do czyszczenia karoserii, jak i środki do konserwacji wnętrza. Regularne stosowanie kosmetyków ma pozytywny wpływ na stan auta, dzięki czemu nie tylko wygląda ono lepiej, ale gwarantuje przy tym większy komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Rodzaje kosmetyków samochodowych

Kosmetyki samochodowe występują w różnych formach, w tym wosków, uszczelniaczy i środków czyszczących. Woski odpowiadają za ochronę lakieru przed brudem, kurzem i nadmiernym promieniowaniem UV. Gwarantują przy tym wysoki połysk oraz doskonały wygląd zewnętrzny. Zadaniem uszczelniaczy jest zapewnienie dodatkowej warstwy chroniącej karoserię przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Środki czyszczące w postaci szamponów i koncentratów usuwają brud z poszczególnych części pojazdu, odświeżają je i zapobiegają ponownemu osadzaniu się zanieczyszczeń. Preparaty przeznaczone do zastosowania wewnątrz niwelują przy tym nieprzyjemne zapachy, pozostawiając wnętrze w wyśmienitym stanie.

Dlaczego warto regularnie korzystać z kosmetyków samochodowych?

Regularne stosowanie kosmetyków samochodowych wpływa pozytywnie na kondycję auta. Środki czyszczące oraz chemia do auto detailingu poprawiają ogólny wygląd pojazdu, a dodatkowo przyczyniają się do wzrostu wygody i bezpieczeństwa codziennego poruszania się po drogach. Preparaty z serii FeniksCar Cosmetics usuwają brud z poszczególnych elementów auta, a dodatkowo chronią je przed zanieczyszczeniami, w tym kurzem, pyłem, solą drogową, mogącymi powodować uszkodzenia mechaniczne oraz rozwój korozji. Dzięki temu są one utrzymywane w dobrej kondycji przez dłuższy czas. Jest to ważne szczególnie w sezonie zimowym i zaraz po nim. Wtedy samochód jest wyjątkowo narażony na tego typu zabrudzenia.

Wśród dostępnych produktów warto wyróżnić np. środek Insect Dynamite. Służy on do usuwania pozostałości owadów z szyb, lusterek, reflektorów i zderzaków samochodów oraz motocykli. Z kolei płyn APC-E przeznaczony jest do ogólnego czyszczenia elementów znajdujących się wewnątrz auta. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy. W tym miejscu warto wspomnieć także o środku Lava Wheel. Preparat ten sprawdza się idealnie podczas czyszczenia wszystkich rodzajów felg oraz kołpaków. Po zastosowaniu pozostawia efekt tzw. krwawej felgi.

logo
logo
logo